ден | Кафе пауза - Part 5

Денот и ноќта на Њујорк во иста фотографија

Стефан Вајкс склопува и меша 30-50 фотографии за да може да добие една, во која визуелно ќе биде прикажано преминувањето на денот во ноќта.

Денот на калта во Мичиген

На 12 јули, околу 5.000 луѓе се собраа за да го прослават 24-тиот по ред, ден на калта во Вестланд, Мичиген. Повеќе од 200 тони земја и околу 75.700 литри вода биле помешани...

20 начини да си го направите денот незаборавен

Ова се 20 нешта кои можете да ги сторите за да создадете нови незаборавни спомени и денот да го паметите засекогаш.

30 трикови за подобар ден

Вчера е минато, а утре е безмалку плод на вашата имагинација. Па така, денешниот ден е единствениот ден што вистински го живеете. Еве како можете да го направите подобар.
Датум: 07 мар 2011
, Автор:

Кога денот и ноќта стануваат пријатели

Оваа приказна е производ на студиото Пиксар. Филмот ја имаше својата премиера лани летоска, заедно со познатиот „Приказна за играчките 3“, а претставува нешто досега невидено од Пиксар, спој на 2Д и 3Д анимација. Уживајте!
Датум: 18 фев 2011
, Автор:

Ден од животот на една манекенка

Погледнете како изгледа еден ден на манекенката Џули Санер токму за време на овогодишната модна недела во Париз.