денови | Кафе пауза

Научно докажано: Кои се најдобрите, а кои најлошите денови за започнување диета?

Една од најтешките одлуки кои ги имаат луѓето со вишок килограми е одлуката кога да започнат со диета.

Дознајте го скриеното значење на деновите во неделата

Планетите имаат големо влијание на деновите и можат да одредат како треба да се однесуваме и што (не) треба да правиме секој ден од неделата.

Што се случува во телото на жените за време на нивниот месечен циклус?

Месечниот циклус кај жените е придружен со повеќе промени во нивното тело и во нивното расположение.

7-дневен предизвик за дигитална детоксикација што ќе ви го промени животот

Секојдневно чувствувате неверојатен стрес? Постојано мислите на вашиот телефон и некоја неверојатна сила ве привлекува кон него.

Запомнете, дури и најлошите денови имаат само 24 часа

Понекогаш, сѐ може да скршне од патот и да се одвива спонтано и неочекувано, наместо по план.

Загатка: Кој лаже?

Џејмс и Џонатан се лажговци кои лажат само во одредени денови...
Датум: 23 апр 2015
, Автор:

Празнична шолја кафе за добро расположение

Да ги обележиме празничните денови онака како што доликува – со шолја добро кафе. Уживајте и среќни празници!
Датум: 06 јан 2015
, Автор:

Астро-значење на деновите во седмицата

Погледнете за што е најпогоден секој ден и организирајте ги вашите активности според тоа.
Датум: 24 фев 2014
, Автор:

Подобрете си го сексуалниот живот според менструалниот циклус

Менструалниот циклус силно влијае на животот на секоја жена, а благодарение на овие неколку сознанија, можете да извлечете најмногу од него со цел да си го подобрите сексуалниот живот.
Датум: 10 јан 2014
, Автор:

Часовник кој знае кога ќе умрете

Шведскиот пронаоѓач Фредрик Колтинг го осмислил „ Tikker“, часовникот кој мери колку години, денови, минути и секунди имате до смртта.

Секој ден од животот на едногодишното бебе Индиго

Откога е родено до неговиот прв роденден, неговиот татко Сем заедно со сопругата, снимале по неколку секунди од секој ден на малото бебенце.