Локум со ореви – лесен рецепт за овој традиционален турски деликатес

Турскиот локум е многу сладок десерт со густа конзистентност во форма на желе. Збогатете го вкусот со додавање лимон или додавање на вашите омилени јаткасти плодови.

Есенски деликатес: Печена тиква со спанаќ и горгонѕола

Разбудете ги сите сетила со овој богат есенски вкус!