Необични места на кои можете да нанесете дезодоранс

Дезодорансот не е наменет само за под пазувите и за спречување непријатни миризби.

Дали и вие погрешно го нанесувате дезодорансот? Еве кој е вистинскиот начин да го правите тоа!

Погледнете кои се највообичаените грешки и во иднина трудете се истите да ги избегнувате.

Наместо дезодоранс, искористете го ова овошје за суви и миризливи пазуви

Ова овошје не само што е целосно безбедно, туку се смета и за многу поефикасно од купените дезодоранси.

3 начини да направите свој дезодоранс

Aнтиперспирантите најчесто се базирани на алуминиумски соединенија кои можат да предизвикаат невролошки проблеми, како резултат на затворањето на потните жлезди.
Датум: 15 дек 2015

Совети за убавина: 10 начини да ја употребите сода бикарбоната

Освен во кујната и домот, сода бикарбоната можете да ја употребите и личната нега на лицето и телото. Еве неколку начини да го направите тоа уште денес.

Необични употреби на дезодорансот кои сигурно никогаш не би ви паднале на памет

Едно од нештата во вашиот дом кои можете да ги искористите за многу работи е дезодорансот, но малку луѓе знаат за неговите алтернативни употреби.

Одличен трик за отстранување на дамките од дезодоранс на облеката

Сигурно ви се случило да се облечете за некаде и додека се гледате на огледало пред излегување да забележите дека имате бели дамки од дезодоранс под мишките.
Датум: 05 јун 2014
, Автор:

7 изненадувачки примени на сода бикарбоната

Сода бикарбоната може да се примени на различни начини во домаќинството, од состојка која го помага растот на тестото, до отстранувач на непријатната миризба во фрижидерот. Но, ги знаете ли нејзините козметички примени?
Датум: 09 окт 2011
, Автор: