Мажите со големи стомаци траат подолго во кревет

Една студија на научници од Турција дала сосема неочекуван резултат...

Храна поради која може да изгледате подебели одошто сте

Ова се четири главни предизвикувачи на подуеноста, кои секојдневно ви прават проблеми.

Куклите на излозите во бутиците се здебелуваат?

Шведскиот бутик H&M поставил реалистично обликувани манекенки на излогот, со цел нивните муштерии да видат како навистина облеката ќе изгледа на нив.

Дивиот животински свет во мнооогу дебела варијанта

Можете ли да си замислите дебел тигар кој грациозно лежи на гранка дрво? Или пак група зебри кои се фрцкаат со своите дебели црно-бели тела?
Датум: 21 фев 2013
, Автор:

Кога познатите би го немале својот гламурозен изглед…

Сте помислиле како би изгледале вашите идоли кога би биле обични луѓе, кои немаат толку време да се грижат за својот изглед?

Најдебелите и најслабите нации во светот

Група на научници ја пресметале просечната тежина на еден жител на планетата земја, па така ја составиле и листата со најдебелите и листата со најслабите луѓе во светот.