Како да направите гумени бонбони со вкус на Кока-кола?

Нема кој не сака гумени бонбони, а овој рецепт е за сите на кои омилени им се оние во облик на мали шишенца Кока-кола со соодветниот препознатлив вкус.
Датум: 19 фев 2015
, Автор:

„Angry Birds“ тортички

Изненадете ги вашите најблиски со вкусни тортички во форма на познатите „Angry Birds“.

Домашни гумени бонбони

Дали обожавате гумени бонбони? Оние растегливи слатки задоволства во форма на црвчиња, мечиња и други животинчиња...
Датум: 23 авг 2013
, Автор:

Дречлив сладолед со гумени бонбони

Брз, забавен рецепт за необично ледено уживање
Датум: 11 јул 2013
, Автор:

Сладок лустер создаден од гумени бонбони

Њујоршкиот артист Кевин Чампени мора да е голем гурман за слатки, штом смислил начин како да го декорира просторот за живеење со бонбончиња...

Цел живот погрешно сте учеле

Одличен начин како со сигурност да ја прочитате целата книга што треба за да го положите испитот или тестот.

Пијани гумени бонбони

За љубителите на гумени бонбони, ова е вистински деликатес.