гума | Кафе пауза

Како да направите мебел од стари гуми за вашиот двор?

Следниот пат кога ќе видите стара гума искористете ја за да направите мебел за вашиот двор. Ако сте креативни и сакате да го направите вашиот двор удобно место за уживање, тогаш сè што ви треба се стари гуми и јаже од коноп.

Модното портфолио на Вилијам Вајлд

Вилијам Вајлд е моден дизајнер од Лондон чија специјалност се исклучителните рачно изработени гумени модели и модни додатоци.

20 интересни дезени на култните патики „Старки“

Ова се еден мал дел од најинтересните модели на овие култни патики...

Интересни Гинисови рекорди #2

Време е прочитате уште една тура интересни и екстремни Гинисови рекорди...