грчеви | Кафе пауза

5 додатоци во исхраната што помагаат при менструални грчеви и обилно крварење

Од обилно крварење до надуеност, грчеви и промени во расположението, менструацијата навистина може да ви предизвикува сериозни проблеми секој месец.

Кои се најраните симптоми на бременоста?

Доцнењето на менструалниот циклус не е единствен показател за бременост.

9 работи кои не сте знаеле дека можат да ви ги намалат менструалните болки

Она што сите го забораваат е дека постојат голем број природни начини кои се навистина ефикасни и можат да помогнат во случај на менструални болки.

Главоболки, грчеви, кршливи нокти и коса: Симптоми за недостаток на витамини и минерали

Ова се најчестите симптоми кои укажуваат на недостаток на витамини и минерали во вашето тело.

3 природни лекови против грчеви во нозете

Дали и вие сте една од оние личности кои страдаат од ненадејно грчење на мускулите во нозете?

Како да ги ублажите предменструалните симптоми?

Доколку ви здодеа од менструални болки и тегоби, пробајте ги следниве природни начини за елиминирање на симптомите.

Дали е опасно да пливате пред да помине еден час од вашиот оброк?

Нашите родители постојано нè предупредувале на ова правило, но дали тоа навистина претставува опасност?