градба на тело | Кафе пауза

Подготовка за ниските температури: Зимски фустани кои се идеални за вашата градба на тело

Доколку сакате да ги разубавите овие студени денови, тогаш фустаните со долги ракави се вистинскиот избор. Но, кој модел е идеален за вас?

Есенски модни комбинации според формата на телото

Нека сите ваши модни комбинации бидат убави, атрактивни, привлечни, но и да одговараат на вашата градба на тело.

Бидете кралици на плажите: Еве како да изберете идеален костим за капење според обликот на телото

Доколку сакате ова лето да чекорите по плажата полни со самодоверба, еве каков костиме за капење треба да изберете според вашето тело.

Не е едноставно како што звучи: Изберете идеална бела блуза за вашата градба на тело

Ова повеќенаменско парче облека можете да го носите на безброј разни начини, се вклопува во сечиј стил и одговара скоро на сите прилики.

Спојте го здравото и корисното: Прилагодете ја исхраната според формата на телото

Формата на вашето тело влијае на тоа како изгледате, на кој начин ги добивате килограмите, дали ги намалувате со леснотија или прилично тешко...

Како да изберете совршени модни додатоци според обликот на телото?

Шлагот на целата модна комбинација е добриот моден детаљ или аксесоар кој ќе го изберете заедно со неа.

Конечно е исполнет сонот на секоја жена: Фармерки кои прилегаат на секоја дама

Купувањето фармерки може да биде голем проблем за повеќето девојки и жени...