готвач | Кафе пауза

Еден француски слаткар открива како да направите совршени палачинки

Готвењето е како наука, што значи дека мора да ги оставите состојките да поминат низ одредени хемиски реакции откако ќе ги измешате.

8 тајни и трикови за квалитетно помината вечера во ресторан

Многу луѓе редовно посетуваат ресторани и таму оставаат повеќе пари отколку за сите други нешта во животот.

Џејми Оливер ве мотивира да готвите и да се храните здраво

Филозофијата за храната на најпознатиот светски готвач

Секси „готвач“ во реклами на кој воздивнува секоја жена

Овој разголен дечко го забрзува отчукувањето на срцето на безброј жени низ светот со рекламите за брендот Крафт, во кои тој готви многу секси...

Кои професии пијат најмногу кафе?

Погледнете дали сте дел од оние групи кои конзумираат најмногу кафе во текот на работното време...

Вистинска книга-готвач

Замислете готвач кој може да се чита, готви и јаде...
Датум: 14 апр 2012
, Автор:

Кој може да пие алкохол на работното место?

Некои луѓе често пијат алкохол на работа, а за тоа не мора да се правдаат пред шефот. Ова се професиите кои го дозволуваат тоа.

Куќа на плажа која ја успокојува вашата душа

Тешко би било да си замислите место кое може да ви понуди поголем душевен мир и чувство на спокој, од убавата куќа на плажа во Австралија...

Најмладите главни готвачи во Европа

Погледнете кои се најмладите главни готвачи во Европа, од чии ресторани излегуваат креативни, иновативни и уникатни јадења и комбинации од храна.