горештини | Кафе пауза

3 знаци кои укажуваат дека веднаш мора да се тргнете од сонцето и горештините

Изложеноста на високите температури може да го доведе вашето тело во состојба на прегревање, а овие знаци ве предупредуваат на тоа.

Избегнете ја: Најчестата грешка заради која уште потешко ги поднесувате летните горештини

Дали студените пијалаци во текот на топлите денови се навистина штетни?

Кој ужива, а кој постојано се жали? Хороскопските знаци и летните горештини

Проверете како секој хороскопски знак ги поднесува летните горештини.

Како промената на климата ја менува отпорноста на нашиот организам?

Непредвидливите и ненадејни временски промени претставуваат стрес за човековиот организам, а посебно е чувствителен кардиовоскуларниот систем.

Се прашувате како да ги преживеете летните горештини без клима уред? Погледнете ги овие алтернативи!

До пред неколку години живеевме без клима уреди и се разладувавме на поинакви начини...

10 лесни и делотворни совети кои ќе ви помогнат да се изборите со летните горештини!

Летната жега е неподнослива - затоа смисливме совети кои ќе ја победат. :)

Совршен летен пијалак: Коктел од лубеница

Кога надвор е премногу топло, а вам ви е потребен брз и ладен пијалак, тогаш овој суперлесен коктел е вистинскиот погодок за вас.

Спасете се од преголемата жештина! Овие материјали ќе ви го овозможат тоа

Дали знаете кои материјали се најудобни и најпријатни за во лето? Дознајте сега и потрудете се тие да станат ваши најдобри пријатели за во лето.

10 хит книги за летните горештини

Без разлика дали летово ќе одите на море, езеро, планина.., или пак ќе се ладите покрај некој базен или во некоја длабока сенка, ова се 10 книги кои се апсолутни летни хитови.
Датум: 10 јул 2014
, Автор:

Совети за трчање во летните горештини

Наместо да дозволите летните горештини да ве одвратат од оваа прекрасна активност, следете ги овие совети и уживањето во летното трчање нема да изостане.