15 начини да носите проѕирно без да се чувствувате голо

Од маичките до макси здолништата со шлиц, овој тренд брзо се здобива со популарност. Но, сепак треба внимателно да се одбираат парчињата за да не изгледате нападно и невкусно.
Датум: 13 мај 2014
, Автор:

Фустан кој станува проѕирен ако се возбудите

Холандскиот моден дизајнер Daan Roosegaarde креирал модна линија на хај-тек фустани кои стануваат провидни под влијание на емоциите на оние кои ги носат. Ха, одлично за на љубовен состанок!
Датум: 07 фев 2013
, Автор:

Писмото на Чарли Чаплин до неговата ќерка Жералдин

„Не си го продавај срцето за злато и накит, бидејќи најголемиот дијамант е Сонцето. За среќа, тој блеска на лицето на секој човек.“
Датум: 27 мар 2012
, Автор:

Друга димензија на голото тело

На прв поглед, сè што гледате на фотографииве е заљубен пар на клупа, човек што си лови рипки итн., но ако подобро се загледате, ќе забележите неправилни облици...

Автопортрети од разголената Јулија Городински

Оваа Израелка со потекло од Белорусија, спојувајќи ги портретите и пејзажите во едно создава сензуална серија на автопортретини приказни.

Кафе-позадина за вашиот десктоп #12

Оваа слика на вашиот монитор ќе ви предизвикува возбуда и истовремено ќе ви дава енергија. Комбинација е од двете работи во кои најмногу уживате, прекрасното голо женско тело и кафето.
Датум: 14 дек 2010
, Автор: