голи | Кафе пауза

4 моќни причини зошто сите треба да спиеме голи

Спиењето без облека има неверојатни ефекти на вашето здравје, како и на вашата психа.

Необичен проект: Можете ли да препознаете на која фотографија моделите се голи?

Кога ќе погледнете два одблизу направени портрети од истата личност, фотографирани од Дилан Хам, најверојатно нема да забележите голема разлика.

Науката вели дека овој тип луѓе обожаваат да си седат голи дома

Добри новости за оние што обожаваат дома да си седат голи!

Убедливи причини зошто треба да спиете целосно голи со вашиот партнер

Прочитајте зошто уште вечерва треба да се ослободите од целата облека пред да потонете во длабок сон.

7-дневен план за вежбање со цел да изгледате одлично голи

Па, подготвени сте да почнете? Ве предизвикуваме!

Што сè можете да правите голи?

Пробајте во топлината и удобноста на вашиот дом да ги фрлите сите партали од себе и да му приредите на партнерот или партнерката вистинско изненадување!
Датум: 05 ное 2015
, Автор:

Научно потврдени причини зошто би требало да спиете голи

Науката конечно потврдува - спиењето голи може да биде најдоброто нешто што сте го направиле за себе.

Девојки, ова се 10 причини да не носите гаќички

Да носите гаќички или да не носите гаќички? Тоа е прашањето кое Шекспир требало да го постави, бидејќи на тој начин би ги поштедил жените од долгогодишни дебати на оваа тема.

Спијте голи, тоа може да ви го спаси бракот или врската

Најдобриот начин да ја одржите среќата во бракот и воопшто во врската е да спиете голи. Оние луѓе кои се легнуваат голи во кревет се посреќни во своите врски од оние кои носат пижами или друга облека за спиење.
Датум: 04 јул 2014
, Автор:

Знаете ли колку жени не носат гаќички?

Списанието „Vanity Fair“ неодамна направило едно истражување за бројот на жените кои не носат гаќички кога излегуваат од дома. Бројките се шокантни.
Датум: 12 мар 2014
, Автор: