Како да ја прославите вашата годишнина ако сте во карантин?

Шансите дека прославата на вашата годишнина ќе изгледа малку поинаку оваа година се многу големи, но ограничувањата во движењето не мора да го уништат вашиот посебен ден.

8 креативни начини да ги прославите месечнините со партнерот

Без разлика колку долго сте заедно со партнерот, не треба да заборавите да ги прославувате малите нешта.

5 неверојатно оригинални подароци за годишнина кои ќе ѝ го стоплат срцето

Кога станува збор за романтични подароци, многу момци не знаат баш најдобро да се снајдат во изборот, кој би направил девојката да полета од среќа.

5 работи во врските за кои навистина не треба да правите драма

Дали имате навика да правите драма и нервоза за ситни и небитни работи во врските? Еве што сè не треба да дозволите да биде причина за кавга во вашата врска.
Датум: 07 јан 2015
, Автор:

Како еден пар ја прославил 61-годишнината од бракот?

Како специјален празничен подарок, организаторката на настани која е и нивна внука, Лорен Велс, решила да им создаде навистина убави фотографии по повод нивната годишнина.

Што се случува кога на девојка ти ќе ѝ кажеш дека си ја изневерил?

Роман Атвуд сакал да се пошегува со својата девојка, па решил да ѝ соопшти дека ја изневерил. Но, не ја очекувал реакцијата што ја добил.
Датум: 22 ное 2013
, Автор:

Креативна реклама од Хонда по повод 65 години постоење

Видеото ги прикажува најуспешните креации и иновации на нивните инженери, кои се трансформираат во рацете, од една форма во друга, од мотори и автомобили – во роботи и авиони.
Датум: 08 јул 2013
, Автор:

Горчливо искрени пораки испишани на вкусни торти

Слатките торти понекогаш може да донесат и горчливо искрени пораки, но барем и понатаму се вкусни. Погледнете како некои луѓе се осмелуваат да им честитаат или да им соопштат некоја важна новост на блиските.
Датум: 05 јан 2013
, Автор:

Американска пита: 13 години од матура (American Reunion)

13 години по матурирањето, откачените јунаци пак се собираат за да се присетат на лудите авантури од минатото… и да доживеат нови...