глумци | Кафе пауза

Животни кои со нивниот талент за глума лесно може да добијат главни улоги

Сите сакаат животни, посебно кога тие ќе започнат да ги покажуваат своите извонредни таленти за да го добијат тоа што го сакаат.

Кои актери требале првично да ги овековечат Џек и Роуз од „Титаник“ на филмското платно?

Многумина сметаат дека филмот не би постигнал толкав успех да не глумеле Леонардо ди Каприо и Кејт Винслет.

Познатите личности и нивните уште попознати двојници од минатото

Глумци, пејачи или артисти, погледнете ја најновата збирка фотографии на познати личности и нивните уште попознати двојници од минатото.

Што работеле познатите пред да станат тоа што се денес?

Иако денеска не знаат што да прават со парите, и тие порано работеле секаква работа за да имаат некој долар во џебот.

Легендарни факти за серијата „Како ја запознав мајка ви“

Сѐ уште е неизвесно дали по крајот на осмата сезона, ќе продолжи да се снима или пак конечно ќе дознаеме која е мајката на децата на Тед.

Приватните бизниси на познатите ѕвезди

Многу познати глумци, пејачи и модели, покрај својата кариера, паралелно си водат и успешни бизниси, но малку е познато за тоа...

Забавни илустрации од еволуцијата на ликовите на најпознатите актери

Погледнете ги овие забавни илустрации кои ќе ве потсетат на дел од најголемите моменти на филмското платно...

Прави портрети користејќи копчиња од тастатури

Употребувајќи ја својата вештина, секое копче на неговата слика претставува еден пиксел. Резултатот од неговата работа е навистина фантастичен, а во неговата галерија можат да се најдат околу 1.000 слики.

Луди 70-ти: каде се тие сега?

Подгответе се за флешбек од TВ-серијата „Луди 70-ти“. Поминаа 6 години откако го напуштивме подрумот на Форман и сега можеме да забележиме дека некои од глумците станаа големи ѕвезди.
Датум: 01 мар 2012
, Автор:

Познатите со нивните симпатични миленичиња

„Набиениот“ работен распоред не ги спречува ниту познатите светски фаци да ја покажат својата љубов кон животните. Бакнување во уста со животно, носење животинче в рака како моден детаљ и што ли уште не!?

Светските ѕвезди во бајките на Дизни

Во промотивната кампања за „Дизни“ на фотографката Ани Либовиц, глумци, пејачи, спортисти и многу други познати влегуваат во светот на фантазијата и ги заменуваат најпознатите ликови од цртаните филмови.

Најспецифичните машки улоги во ТВ сериите

Во изминативе две децении, сме имале прилика да изгледаме еден куп интересни серии, специфични и карактеристични, секоја на свој начин. Но во секоја серија еден лик отскокнува...