Артистка рекреира познати уметнички дела со шарена полимерна глина

Артистката Лизи Кампбел ги рекреира познатите уметнички делa на навистина необичен начин.

Како да ја одберете соодветната маска од глина за вашиот тип кожа?

Резултатот од редовната употреба на природни маски од глина е чиста, здрава и блескава кожа.

За бујна и сјајна коса: Најдобрата маска од зелена глина која прави чуда!

Зелената глина е делотворна за детоксикација на косата и темето.

Сакате да имате долга и здрава коса? На овој начин направете таа да порасне побрзо, поздраво и посјајно!

Во мода е долгата коса. Тешко е да ја пораснете, но ние сакаме да ви помогнеме да успеете во тоа.

Минијатурните креации од полимерна глина на Ивана Чурај

Преку нејзиниот медиум – полимерната глина, имаме прилика да видиме иновативни аксесоари кои произлегуваат од нејзината богата имагинација.
Датум: 17 јун 2014
, Автор:

Највкусната глина што некогаш сте ја виделе

Ahlam Alnajdi е 30-годишна саудиска фотографка и артистка, која стана интернет-сензација со нејзините неверојатни скулптури од глина, кои личат на неодоливо вкусна храна.

Минијатурна цементна уметност

Фигурите се дел од проектот наречен „Cement Eclipses“, кој разработува теми како што се анонимноста и напорната работа на градскиот живот.