Неверојатни ноќни фотографии од глечери осветлени со ЛЕД светилки

Фотографот Рубен Ву ги комбинира пејзажните фотографии со визуелна уметност и создава сцени коишто изгледаат како од друг свет.

Свадбена фотосесија покрај живописен глечер на Алјаска

Во продолжение ќе видите дел од церемонијата на млад брачен пар од САД во потрагата по уникатна и спектакуларна свадбена фотосесија...

37 причини зошто би требало да го посетите Исланд

Погледнете ги наредниве фотографии кои ќе ве мотивираат барем еднаш да ја посетите оваа магична земја...

Ледени структури кои изгледаат како да се од некој друг свет

Колекција од фотографии која им овозможува на луѓето да пристапат до дел од до исклучителната убавина на природата...

7 причини да ја посетите Аргентина

Јужна Америка е дом на дел од најстарите светски цивилизации во светот како и на една неверојатна држава – Аргентина.

Како изгледа изгрејсонцето во различни делови од светот?

Без разлика дали го гледаме од врвот на планината, од песочната плажа, низ дрвјата во шумата, зад поларните глечери или од дините во пустината, изгревањето на сонцето се случува секој ден. Еве неколку прекрасни фотографии...
Датум: 07 фев 2012
, Автор:

10 најубави езера во светот

Природата со својата убавина секогаш знаела да нè воодушеви. Природните езера низ светот навистина ја имаат моќта да ја смират душата и да донесат мир и спокој во напорното секојдневие...