гламурозна | Кафе пауза

3 гламурозни новогодишни мејкап изгледи

Доколку размислувате за вашата шминка на новогодишната ноќ, ова се три гламурозни изгледи кои ви ги даваме како предлози.
Датум: 28 дек 2013
, Автор:

Направете си гламурозна превртена пунџа за само 5 минути

Одличен трик благодарение на кој со само едно ластиче за коса и шноли за прицврстување, можете да заблескате со оваа гламурозна превртена пунџа.