глад | Кафе пауза - Part 2

3 начини на кои самите си ја саботирате вашата диета

Понекогаш ние луѓето навистина знаеме да ги направиме нештата комплицирани.

3 причини зошто наутро не чувствувате глад, a би требало

Дека појадокот е најважниот оброк во денот досега научија и птиците.

Хранете се здраво во текот на бременоста: 4 вкусни рецепти за идните мајки

Задоволете го вашиот глад и гладот на вашето малечко!

Се прашувате зошто јадете повеќе? Ќе се изненадите, бидејќи од оваа храна станувате погладни

Звучи чудно, но сигурно сте забележале дека некогаш после оброкот огладнувате многу брзо и веднаш чувствувате нова потреба за храна.

Зошто сте постојано гладни?

Доколку во последно време постојано чувствувате глад, без очигледна причина, тогаш погледнете ги следниве 9 нешта кои можат да ви откријат зошто вашиот стомак се однесува на овој начин...

Зошто ви се јаде толку многу кога сте пијани?

Многу сме гладни кога сме пијани и едвај чекаме пред нас да се појави што било што може да нè најаде. Постојат неколку причини за тоа.

Што значи тоа што постојано ви се јаде и како да го решите проблемот?

Сигурно ви се случило добро да се најадете, а по некое време да почувствувате дека сакате да каснете уште малку. Ќе каснете нешто и по некое време го имате истото чувство.

26 маки во кои ќе се пронајдат оние кои се постојано гладни

Вие едноставно сте секогаш гладни и обожавате да јадете...
Датум: 22 апр 2014
, Автор:

Сè што не научивме досега…

Некои работи и понатаму забораваме да ги правиме иако знаеме дека ќе направат да се чувствуваме подобро. Овој пат, да не дозволиме да ни се лизнат низ прсти...
Датум: 31 дек 2012
, Автор:

10 причини зошто сме постојано гладни

Најновите научни истражувања покажуваат дека честото пиење алкохол, недоволното спиење и гледањето телевизија со часови се причина за внесувањето на повеќе калории отколку што му се потребни на нашето тело.
Датум: 30 окт 2012

„Страшно“ здрава храна: черепи од овошје и зеленчук

Кој вели дека здравата храна не е страшна и дека витамините не касаат? :)
Датум: 24 авг 2012
, Автор: