главоболки | Кафе пауза

Естроген – главниот виновник за неиздржливите главоболки за време на ПМС

Без разлика дали станува збор за грчеви во стомакот, нагли промени на расположението, неконтролирана потреба за слатки или мачни главоболки, периодот на ПМС е дефинитивно најомразениот во месецот.

7 грешки во исхраната што можат да предизвикаат силни главоболки и мигрени

Вашата исхрана исто така може да влијае на вашето расположение.

Оваа жена додала само ЕДНО нешто во исхраната. Сега изгледа 10 години помлада!

Никогаш не би погодиле за што се работи, но веројатно најскапоцените работи во животот се бесплатни...
Датум: 20 јун 2014
, Автор: