гитарист | Кафе пауза

Денот кога роботите ја преземаа метал музиката

Без разлика дали сте фан на метал музиката или не, ова видео и тоа како ќе ви се допадне. Бендот „Compressorhead“ е составен од три членови, гитарист, басист и тапанар.

Цитати од легендарниот Џими Хендрикс

„Толку добро ме имитираа луѓето, што дури и ги копираа моите грешки.“
Датум: 17 јул 2012
, Автор: