гимнастика | Кафе пауза

Гимнастика за постари луѓе која за брзо време го подмладува и го зајакнува телото

Станува збор за многу лесна гимнастика која се прави во креветот веднаш откако ќе се разбудите, а препорачливо е да се направи до 6 часот наутро.

10 забавни ментални вежби кои ќе ве направат попаметни

„Неуробикс“ е термин што се користи за опис на група ментални вежби, кои на мозокот му овозможуваат една посебна „гимнастика“

20 интересни прашања за вежбање на мозокот

Додека некои можат да се решат со малку напор, некои ги оставаат замислени со часови дури и најбистрите мозоци.

Најтешките женски потези во сала за вежбање

Она што ќе го видите на ова видео ќе направи да се пролигавите со отворена уста, без разлика дали гледате од машка или од женска перспектива.
Датум: 28 апр 2013
, Автор:

Најтешките олимписки дисциплини

Спортските натпревари на Олимписките игри, по правило, се едни од потешките, но одредени олимписки дисциплини се издвојуваат како најтешки.
Датум: 08 авг 2012

Танцувачи меѓу нас

Барем еднаш на сите ни се случило несвесно да заиграме кога ќе ја слушнеме вистинската песна во вистински момент... Сте се запрашале ли некогаш како би изгледал тој танц на отворено, покрај многу луѓе?

Несекојдневниот календар на еластичната Русинка Злата

Злата е неверојатно талентирана акробатка, која може да го свитка нејзиното тело во неверојатни положби...

Ви го претставуваме Демиен Волтерс – човекот од гума

Скока од покриви, влегува низ прозорец од автомобил и излегува од другиот во еден потег, во скок си ја мести капата на главата...
Датум: 14 ное 2011
, Автор:

Танц во воздух

Понекогаш наидуваме на фотографии кои едноставно кажано не тераат да потскокнеме од радост. Проектот на њујоршкиот фотограф Џордан Матер т.н. „Танцувачите меѓу нас“ го постигнува токму тој ефект.
Датум: 21 јан 2011
, Автор: