геј | Кафе пауза

Дали се додворувате на геј или стрејт личност? Еве како да бидете сигурни

Во овие модерни времиња тешко е е да препознаеме дали личноста што ни се допаѓа е стрејт или геј.

Прекрасни фотографии од штотуку венчани хомосексуални парови

Овие фотографии покажуваат лица на пресреќни и насмеани луѓе на денот на нивната венчавка кои делат бесконечна љубов еден за друг.

Лезбејски пар преку фотографии од својата бременост ја сподели радоста на мајчинството

Мелани Рој и нејзината сопруга Ванеса Ајрис знаеле дека и двете сакаат да ја искусат бременоста. Затоа, двете заљубени дами и го направиле тоа, едноподруго.
Датум: 22 апр 2015
, Автор:
Што е проблемот со традиционалните семејни вредности?
off

Што е проблемот со традиционалните семејни вредности?

Проблемот е во тоа што можеби не се најдобриот избор.

Љубов и романтика помеѓу хомосексуални парови

Во својот фотопроект „Секоја љубов е иста“ (All Is Equal), фотографот од Њујорк Брејден Самерс ова го потенцира преку фотографии од геј и лезбиски парови кои ги направил патувајќи низ светот.
Датум: 20 фев 2014
, Автор:

6 будалаштини во кои серијата „Сексот и градот“ нè натера да веруваме

Култната серија која ја гледаа и жени и мажи на сите возрасти, помести многу граници во однесувањето на жените, но и во машко-женскиот однос. Сепак, некои работи во серијата се претерани.
Датум: 04 дек 2013
, Автор:

Најдобриот совет за хомофобичните родители

„Изневерена“ мајка е загрижена дека нејзиниот 17-годишен син нема да престане да биде геј. Одговорот на нејзиното писмо е во колумната на Ејми Дикинсон која пишува за Вашингтон Пост.
Датум: 21 ное 2013
, Автор:

Торта, писмо и „големи“ вести

Корисничка на платформата за блогирање „“, со торта и писмо им соопштила на родителите дека е геј. Прочитајте ја нејзината креативна и искрена порака, но и нивната реакција.
Датум: 30 јан 2013
, Автор:

Лекции кои ги научивме од „Сексот и градот“

Овие четири жени оставија голем впечаток кај љубителите на серијата и влијаеа на нашето размислување за одредени теми во љубовта.
Датум: 19 јан 2013
, Автор:

Среќни завршетоци (Happy Endings)

ТВ серија за нераскинливото пријателство на „бандата“, кое може да продолжи и по една непријатно раскината венчавка помеѓу двајца од нејзините членови...
Датум: 05 окт 2011
, Автор:

Модерна фамилија (Modern Family)

ТВ серија за модерните семејства во новото време... „Модерна фамилија“ е серија, која ќе ви ги долови современите семејства и семејните односи, преку едно фамилијарно дрво сочинето од 11 членови.