Скриениот гардеробер на Фрида Кало отворен по речиси 50 години

Една од најпознатите уметници од Мексико, Фрида Кало, остави белег во светот со нејзината уметност, политичките ставови и незаборавниот карактер.

Заштедете простор и време: 11 едноставни начини за организирање на вашиот гардеробер

Со помош на овие совети секогаш ќе имате уреден и организиран гардеробер.

Одлични трикови за организирање на гардероберот кои мора да ги испробате

Следете ги овие мали и корисни трикови за полесно организирање на вашиот гардеробер.

Направете ја вашата слика целосна: 6 начини да го надополните вашиот изглед

Доколку имате многу облека, за која сметате дека е неупотреблива, тогаш ова е вистинскиот текст за вас.

Тексас парчиња кои секоја девојка мора да ги има во својот гардеробер

Тексасот некогаш бил материјал од кој се правела облека за работници. А денес? Денес го носат сите.

Облечете се од гардероберот на вашата мајка

Сигурно после гледањето на некои фотографии од вашата мајка, со задоволство би позајмиле неколку парчиња од неа.

Водич за комбинирање бои во вашата гардероба

Со помош на тркалото со бои, брзо и едноставно ќе научите како да правите совршени модни комбинации од вашиот гардеробер.

Организирајте си го плакарот со помош на вашиот компјутер

Имате купишта облека и модни додатоци во вашиот плакар, па често заборавате што сè поседувате кога треба да направите комбинација или пак не се грижите премногу за вашиот изглед, па би ви била добредојдена помош?
Датум: 20 мар 2011
, Автор: