галерија | Кафе пауза - Part 2

Ниските температури покрај топли извори им овозможуваат на Канаѓаните да прават луди замрзнати фризури

Дури и за време на зимата, водата во изворите останува топла, изнесувајќи од 36 до 42 степени, додека оптималната надворешна температура за замрзнати фризури изнесува околу -30 степени.

Луѓе кои стигнале до врвот на мрзливоста и станале иноватори

Овие луѓе се доказ дека моментите кога стигнувате до врвот на вашата мрзливост можат да бидат многу просветлувачки и да ја потткинат вашата креативност до бескрај.

И кучињата понекогаш знаат да бидат безобразни

Погледнете дел од најголемите кучиња бељаџии во светот, кои и покрај нивната вина, ние сепак не можеме да престанеме да ги сакаме...

22 романтични начини да кажете „те сакам“

Ако сакате тоа да го направите со зборови, на право место сте.

Кучиња кои изгледаат како мали мечиња

Густото крзно на овие кучиња предизвикува тие да изгледаат како минијатурни меки мечки кои би можеле по цел ден да ги гушкате.

Совршени фотографии кои перфекционистите ќе ги обожаваат

Доколку сте перфекционисти со доза на „OCD“, со сигурност ќе се смешкате додека ја гледате оваа галерија од мали совршенства...

Нијанси на руса коса: Врвен водич за блондинки со кој треба да појдете на фризер

Погледнете го овој водич кој ќе ви помогне да ја издвоите вашата омилена нијанса.

17 откачени супер бабички

Има повозрасни луѓе кои во одреден период од животот престануваат да се грижат за тоа што мислат другите и почнуваат да се забавуваат. Овие седумнаесет откачени супер бабички се дел од таа група.

Како мажите го замислуваат менструалниот циклус кај жените?

Пак некој поставил интересно прашање на Редит: Како мажите го сфаќаат менструалниот циклус кај жените? Разгледајте ја галеријата за да ги дознаете одговорите.

Дечиња кои се однесуваат како своите мили домашни миленичиња

Овие деца решиле дека за нив е потешко да бидат луѓе, па токму затоа одлучиле да „станат“ животни.

Разгалени мачки кои го живеат животот од нашите соништа

Тие го живеат животот кој сите ние го посакуваме!