галерија | Кафе пауза

Погледнете го ова неверојатно виножито направено од илјадници разнобојни конци

Станува збор за инсталација изработена од обоени конци кои личат на светлосни зраци што се одбиваат од ѕидовите на затворените простории.

Слатки и смешни животни кои лижат стакло чудејќи се што е тоа

Животните лижат речиси сè што ќе најдат околу себе затоа што така го истражуваат светот...

Фотографии со Нутела од кои ќе ви се пријаде благо и ќе отрчате до фрижидерот

Нутелата е како дел од рајот да ви се размачкал на лебот, на палачинката, на тортата или каде и да се го ставиле...

Не ги сакате глувците? А тие можат да бидат толку слатки…

Некои се плашат од нив, но некои ги чуваат како домашни миленичиња и покажуваат колку овие мали животни можат да бидат слатки.

17 ситуации во кои секојдневно се разочарувате од себеси

Не можете да негирате дека се мразите себеси во моментите кога ќе ви се случи некоја од овие работи.

Неодоливи кучиња во пижами

Тие и онака се слатки, ама па кога се во пижами…

Пејзажи кои се преполни со пролетна убавина

Разгледајте ги овие пејзажи и потсете се по подолго време колку убаво изгледа и мириса пролетта.

25 вандализирани знаци со урнебесно смешни одговори

Некои луѓе се многу креативни, имаат извонредна смисла за хумор и се многу храбри. Благодарение на нив можеме да се насмееме на овие знаци кои се вандализирани, но и многу смешни.

Фотографии од бебиња кои се смешкаат додека спијат

Автор на оваа нежна и слатка галерија е фотографката Сенди Форд. Таа фотографира претежно бебиња, но се труди повеќето од нејзините фотографии да бидат направени во моментите додека тие се смешкаат за време на сонот.

Најкул и најоткачените професори на светот

Покрај вакви професори, секој би посакал да се врати назад на училиште.
Датум: 11 мар 2015
, Автор: