Предупредувачки знаци на емоционално насилство во врската

Ако сте биле сведок на некои од овие постапки на вашиот партнер кон други лица, бидете сигурни дека кога-тогаш ќе почне и кон вас да се однесува на истиот начин.

Пријателството со бенефиции – добро или лошо?

Дали одобрувате пријателство „зачинето“ со повеќе забава? Зошто и како оваа појава стана толку популарна?
Датум: 09 мар 2012
, Автор:

10 научни истражувања кои ќе ве натераат да размислите за вашата врска

Интересни истражувања потврдени од научниците, за кои не би помислиле дека се вистинити и кои ќе ве натераат повторно да размислите за вашата врска...
Датум: 02 мар 2012

Не влегувајте во врска за која не сте подготвени

Врските се одлична работа, си наоѓате некој со кого ќе го пополните времето резервирано за нежности и љубов. Сепак не влетувајте во врска доколку не сте подготвени...
Датум: 01 мар 2012
, Автор:

Разбудете ја романсата со сите пет сетила

Дали чувствувате дека вашата врска ја губи романсата? Тоа би можело да се случи доколку вие и вашиот партнер меѓусебно не си ги поттикнувате сетилата. За среќа, тоа може лесно да се поправи.
Датум: 21 фев 2012

10 начини како може да си ја уништите врската

Запознавате најдобра девојка на светот, онаква каква што отсекогаш сте посакувале. По интензивно флертување ù го барате бројот на телефон. Секако дека го добивате! Наскоро ја поканувате на првиот состанок. Но, што потоа?
Датум: 06 фев 2012
, Автор:

Љубомора – сигурен убиец на секоја врска!

Не можам да ги разберам оние партнери кои забегале до тој степен што си ги знаат пасвордите на Фејс, мејл, Твитер, пинови и заштитни кодови на телефоните, строго филтрирање на фејсбук-пријатели...
Датум: 24 дек 2011
, Автор:

8 типови фраери кои не сакаат да се врзат

Пастувот знае дека е неодолив за жените и тоа го искористува, на ловецот „пленот“ бргу му досадува, а скршеното срце поради стравот повторно да биде повреден ќе остане сам.

Причини поради кои раскинуваат хороскопските знаци

Секое прекинување на врска е поинакво и непредвидливо. Дознајте што не треба да правите во врската...
Датум: 11 дек 2011
, Автор:

Краток водич за моќен контакт со очи

„Најважните работи во првите секунди кога се сретнуваме со друга личност се: цврстото ракување, насмевката, добриот контакт со очите и вниманието што ѝ го обрнуваме.“ – Пет Шауман
Датум: 03 дек 2011
, Автор:

Лошите момци се поголем предизвик за девојките

За физичка привлечност, на жените им е потребна доза на арогантно и дрско однесување од страна на мажите за да се постигне ефектот на „забрането овошје“.

Астрологијата и склоноста кон неверство

И покрај тоа што ниеден астролошки знак не е склон кон неверство повеќе од друг, сепак постојат навестувања за можни искушенија во животот на партнерот. Еве неколку корисни совети како да ги воочите и да ги елиминирате.
Датум: 20 ное 2011
, Автор: