вратоврска | Кафе пауза

9 модни трикови кои на мажите ќе им го направат животот полесен

Мажите сакаат да изгледаат средено, но обично не уживаат додека работат на тоа. Доколку и вам тоа ви претставува цела вечност, овие девет трикови ќе ви бидат добредојдени.

Водич за одбирање совршен костум за мажи

Ова се неколку правила кои задолжително морате да ги знаете кога купувате свечено одело.

3 начини за врзување вратоврска со кои ќе воодушевувате

Доколку сакате да изгледате истовремено и кул и елегантно, усовршете ги овие 3 начини за врзување вратоврска, кои во моментов владеат со машкиот моден свет.

Водич: облекувајте се во слоеви

Доколку сакате да избегнете изглед на торба, а истовремено да не смрзнувате, прочитајте ги следните неколку совети за облекување во слоеви, конкретно во зимскиот период кој следува.
Датум: 09 дек 2010
, Автор: