10 фризури што им даваат посебен печат на модните трендови

Тоа што ги прави овие фризури толку гламурозни и елегантни се различните впечатливи детали, а вие можете да ги направите сами.

Највпечатливите меѓународни граници ширум светот кои ќе ве остават без зборови

Границата помеѓу некои земји не е означена со бодликава жица и чувари.

Најновиот моден тренд, кога е накитот во прашање, нема да ве остави рамнодушни

Дали сте доволно храбри да носете впечатливи прстени на двете раце?

Пролетни модни комбинации кои мора да ги испробате уште овој викенд!

Доколку во текот на работната недела сте носеле монотони комбинации, тогаш викендот е вистинското време за впечатливи комбинации во кои ќе изгледате модерно.

Сакате да имате бохо стил? Еве како да го постигнете!

Ваквиот изглед можете да го постигнете многу едноставно, сè што ви е потребно се: фустани со V израз, долги наметки, убави шапки, марами и смела шминка. Сите овие елементи го создаваат боемскиот стајлинг.
Датум: 19 апр 2015

Моментите на црвениот тепих кои ја обележаа 2013 година

Како што се приближува крајот на 2013 година, погледнете кои фотографии на црвениот тепих привлекоа најголемо внимание.