Пет интересни начини на употреба на пчелиниот восок

Дали знаевте дека вредните пчели произведуваат и друга леплива супстанција освен медот што може да се користи на безброј начини?

Застрашувачки викторијански стандарди за убавина кои сме среќни што денес веќе не постојат

Доколку мислите дека некои од денешните стандарди за убавина се смешни, тогаш овие од викторијански Лондон ќе ве остават целосно без зборови.

9 трикови кои ја намалуваат болката за време на депилација

Со цел да си олесните за време на депилацијата, погледнете ги следниве 9 едноставни трикови кои значајно ја ублажуваат болката...

Што е најдобро за вашата коса: Гел, восок или крем?

Што ќе одберете за да го одржувате обликот на вашата коса зависи од она што сакате да го постигнете.

Вистински луѓе или восочни фигури?

Интересното во оваа фотосесија со пливачи, е тоа што на фотографиите не гледаме во вистински луѓе, туку во совршено извајани восочни фигури, од страна на скулпторката Carole Feuerman од Менхетен.

15 домаќински трикови за блескав дом

Ако не сакајќи ви падне живо јајце на кујнскиот под и не знаете како да се справите со нередот - не грижете се, имаме решение за вас!
Датум: 28 ное 2010
, Автор: