воодушевување | Кафе пауза

18 скулптури што ќе ве остават без зборови

Скулпторите од целиот свет никогаш не престануваат да наоѓаат нови начини како да ве воодушеват со својата креативност. Погледнете ги најпривлечните скулптури во светот и уживајте во нивното совршенство.

20 предмети дизајнирани од пионери што ќе ве воодушеват

За имагинацијата на дизајнерите не постојат граници и нивните дизајни се резултат на неуморни креативни умови што сакаат да се погрижат вашите животи да бидат пошарени, позабавни и поудобни.

Кои особини на вашиот хороскопски знак најмногу ги воодушевуваат луѓето?

Сте се запрашале ли некогаш која е вашата најдобра карактерна особина?

Како да препознаете дали некому навистина му се допаѓа вашиот подарок?

Следниот пат кога ќе подарите некому подарок, побарајте ги следниве неколку знаци со цел да откриете дали можеби не сте направиле добар избор.

Дозволете Исланд да ви го одземе здивот

Колку пати и да се зборува или да се прикажуваат слики и видеа од Исланд, секоја нова визуелна средба со природата од овој остров ќе го остави човек без зборови, исто како да се среќава со него за првпат.

Брачен пар 26 години ја прекрива куќата со цвеќиња

Оваа прекрасна расцутена куќа е тотално прекриена со разнобојни цвеќиња, а е производ од трудот и љубовта на еден британски брачен пар, кој ова го прави веќе 26 години.

Би ѕирнале ли од работ?

Разгледајте ја следната колекција на фотографии од рабови од кои што погледот е возбудлив и воодушевувачки и одберете од кој од нив вие најмногу би сакале да ѕирнете.