волумен | Кафе пауза

9 трикови за поголем волумен на вашата коса

Секоја девојка сонува за густа коса со волумен.

Што пропуштате да направите кога ја сушите косата со фен?

Постојат големи шанси дека вашата рутина за сушење на косата е следнава: Исушете ја што побрзо и излезете.

Француски трик за убавина: Како да имате полни усни како Бриџит Бардо?

Француските шминкери и стилисти објаснуваат како да ги зголемите усните на природен начин.

За девојките со тенка коса: 5 супер трикови кои ќе ви помогнат да го добиете посакуваниот волумен

Кога имате ваков тип коса, мора да бидете креативни ако сакате да добиете фантастичен волумен.

Како најефикасно да го нагласите волуменот на усните?

Не ви е потребна пластична операција за да направите вашите усни да изгледаат како оние на познатите светски ѕвезди. Само треба да ги знаете овие трикови!

Неколку трикови за фенирање кои ќе направат вашата коса да изгледа погуста одошто навистина е

Доколку сакате вашата коса да изгледа густо започнувајќи од пределот кај коренот, а со тоа и да предизвикате поголем волумен, тогаш треба да ги научите следниве техники на фенирање.

3 стилови на коса поради кои изгледате постаро

Факт е дека секоја жена како што старее сака да си ги скрие годините. Откријте кои фризури ви додаваат повеќе години и пробајте ги нивните помладешки верзии.

Миризлива маска од какао за поголем волумен и побрз раст на вашата коса

Оваа маска го стимулира дејството на коренот на косата и го забрзува нејзиниот раст. Со редовна употреба, вашата коса ќе стане многу погуста и побујна.

Како да ја исфенирате косата со перфектен волумен во 4 лесни чекори?

Кој вели дека не можете сами да направите вашата коса да изгледа прекрасно? Еве како да го постигнете тоа во 4 лесни чекори.
Датум: 05 јан 2015
, Автор:

Како да носите капа, а да не ви се растури фризурата?

Капите и шеширите повторно се во тренд, а сите оние кои го сакаат овој моден додаток добро знаат дека тие се голем непријател на косата. Никој не сака сплескана коса, шишки залепени за чело или наелектризирани влакна.
Датум: 18 ное 2011
, Автор:

Како правилно да ја тапирате косата за да постигнете природен волумен?

Косата природно ќе паѓа од коренот кон врвот, нема да изгледа несмасно и заплеткано, а згора на сè...
Датум: 20 окт 2011
, Автор:

Фризури кои ќе ве направат помлади

Погледнете неколку идеи за фризури кои освен што ќе симнат неколку години од вас, ќе направат и да се чувствувате и да изгледате одлично и посакувано.