возило | Кафе пауза

Ламборгини во реална големина направено целосно од хартија

Многумина од нас, некогаш во животот имаат изработено некаков предмет од хартија, но графичкиот дизајнер Тарас Леско ја одвел оваа уметност на едно сосема ново ниво.

Американска реклама за легендарното „Југо“ од 1988 година

Оваа реклама е снимена во далечната 1988 година, а на неа е претставено легендарното „Југо“ како многу издржливо возило...

Како да го подготвите автомобилот за продавање?

Ова се неколку куси совети кои ќе ви помогнат побрзо да привлечете потенцијални купувачи, кои ќе бидат задоволни од понуденото.

Приказната за „Бубата“ – најпопуларниот Фолксваген автомобил

Во 1955 година, Бубата станува првиот автомобил во Европа со производство од над милион автомобили годишно.

Совршена комбинација: „Мерцедес“ и „Дукати“

Моќта и елеганцијата на двете возила едноставно примамува и тешко кој не би посакал да ги поседува во својата гаража.

Спортски модел од Порше Панамера

Овој модел на „Порше“ на пазарот треба да се појави во февруари идната година, а цената би изнесувала 90.500 фунти.

Спортски модел од новото Фичо

„Abarth“ го претстави нивниот последен проект, спортскиот модел од „Фијат 500“, кој има стандарден мотор со турбополнач и интеркулер.

Три прекрасни верзии на „Veyron Grand Sport“ од Бугати

Сите три верзии се направени со цел на клиентите да им се прикажат можностите на компанијата и да им се излезе во пресрет на нивните побарувања и желби.

Игра на неделата: Бесни трки

Оваа луда игра навистина ќе ви го подигне адреналинот и ќе во возбуди. Брзите трки и интересните патеки по кои се вози, ќе ви претставуваат одлична забава овој викенд.

Куќа на тркала

Што би рекле за возило во кое би можеле да живеете и комотен живот, па дури и да го паркирате вашиот автомобил?
Датум: 14 окт 2010
, Автор: