возбуда | Кафе пауза - Part 4

10-те најосетливи точки кои го возбудуваат машкото и женското тело

Можеби мислевте дека добро ги знаете ерогените зони на вашиот партнер или партнерка, но скорешните истражувања даваат и некои изненадувачки резултати.
Датум: 25 ное 2013
, Автор:

12 еротски начини да го возбудите до лудило

Спремни за палава игра во спалната, во бањата, на подот?
Датум: 09 авг 2013
, Автор:

Како да имате секс со облека без да ја изгубите невиноста?

Сувиот секс е непенетрирачки секс при кој двајцата партнери се тријат меѓусебно на интимните делови од телото без сосема да се соблекуваат. Еве 5 пози кои ќе ви дадат идеја...
Датум: 15 јул 2013
, Автор:

Што открива хороскопот за неговите сексуални желби?

Астролозите тврдат дека сексот кој вашето момче го посакува, е директно поврзан со неговиот хороскопски знак. :)
Датум: 21 апр 2013
, Автор:

Вашата омилена боја открива какви сте во сексот

Доколку не сте сигурни која е вашата омилена боја, ѕирнете која доминира во вашиот гардеробер или во вашата соба и прочитајте какви сте под чаршафите. :)

Зошто и како изневеруваат хороскопските знаци?

Ако се запрашате кој хороскопски знак има најголеми шанси да ве изневери, одговорот е секој знак. Но, некои знаци бараат возбуда, други се чувствуваат запоставени, а тоа е причината поради која изневеруваат.
Датум: 18 ное 2012

Внесете летна возбуда во вашата врска

Не дозволувајте да спласне возбудата во вашата љубовна врска, искористете ги благодетите кои ги носи летото...
Датум: 27 јун 2012
, Автор:

Највозбудливите места за секс на отворено

Кога станува збор за сексот, нема ништо повозбудливо од пробување на нешто ново, а летниот период е совршено време да уживате во посебни моменти на страст и возбуда на отворено.

Секс-фетиши и практики кои возбудуваат

Вообичаено кога ќе се спомене секс-фетиш се мисли на работите кои ни предизвикуваат сексуално возбудување. Фетишот всушност претставува одреден предмет или дел од телото кој го обожаваме и кој ни предизвикува сексуално задоволство.
Датум: 25 мај 2012
, Автор:

Дали сте задоволни од вашиот сексуален живот?

Магичната комбинација за разгорување на страстите и кај мажите и кај жените е преку вечера и шише вино...

Што најмногу ги возбудува мажите?

Неговите потајни сексуални желби... направете ги реалност.
Датум: 05 мај 2012
, Автор:

За мажите фудбалот е исто толку добар колку сексот

Група на истражувачи од Шпанија и Холандија откриле зошто мажите ширум светот толку сакаат да гледаат фудбал. Тие откриле дека следењето на фудбалски натпревар ги возбудува поголемиот број мажи...