водопад | Кафе пауза

Кинезите изградиле водопад од 100 метри на облакодер

Луѓето патуваат надолго и нашироко за да ги видат најневеројатните дела на природата – водопадите.

Аеродром во Сингапур опкружен со неверојатна стаклена градина и водопад

Аеродромот во Сингапур наскоро ќе биде најубавото место за да се поминат неколку часа при менувањето на авиони.

Највисокиот водопад во светот

Ангелскиот водопад е толку висок што дел од водата испарува уште пред да пристигне долу во базенот...

Прекрасна викендичка со приватно езерце и водопад

Оваа прекрасна викендичка се наоѓа во прекрасниот планински и живописен предел Биг Скај, во сојузната американска држава Монтана.

Што ќе се случи доколку ја оставите чешмата пуштена цела зима?

Вен Хсју од Кина ја оставил пуштена чешмата цела зима, за да се осигури дека неговите неизолирани цевки нема да замрзнат од студот, а тоа резултирало со...

Што мислите за лулашка-водопад?

Интересно видео каде што две личности уживаат покрај „вистински“ водопад. Како што се движат напред со лулашката, пред нив се отвара дупка низ која можат да поминат без да бидат намокрени.

Најдобрите места за пливање

Летото е одличен период за истражување на најразлични локации за пливање. За момент заборавете ги конвенционалните плажи и замислете како би било да пливате под водопади или во некој национален парк.
Датум: 02 авг 2012

Спекатакуларни водопади за кои веројатно не сте слушнале

Постојат многу водопади кои изгледаат како да не се од овој свет, а не се многу познати.

Јапонската градина „Ника Јуко“ – вистински рај на Земјата

Не станува збор за обична цветна градина, туку за неверојатен предел кој е естетски обликуван за да придонесе за поголем мир и уживање на посетителите.

Златен водопад

Едно од најфасцинантините места во светот е златниот водопад „Horsetail Falls“, лоциран во националниот парк Јосемити во Калифорнија. Ова ремек дело на природата, се јавува само еднаш во годината и трае две недели.
Датум: 19 фев 2012
, Автор:

Вулканскиот хотел во Чиле од кој извира водопад

Доколку барате некое интересно место за да се одморите и опуштите, тогаш хотелот „Montaña Mágica Lodge“ во Чиле е совршеното место за таа прилика.