Патување во еден поинаков свет: Племето Десана низ прекрасни фотографии

Фотографии кои ни раскажуваат една сосема нова приказна...

7 причини да ја посетите Аргентина

Јужна Америка е дом на дел од најстарите светски цивилизации во светот како и на една неверојатна држава – Аргентина.

Неонски водопади кои сепак се од овој свет

Креативни фотографи лесно создале надрелани пејзажи.

Хотели со незаборавни погледи

Што би дале само да се разбудите на некое вакво место?

Величествени замрзнати водопади

Она што кога е топло претставува симбол за енергија, во зима се претвора во магична ледена атракција.

Дружбата меѓу виножитото и Викториините водопади

Малкумина фотографи имаат можност да одат да ги фотографираат Викториините водопади, а уште помалку се оние кои имаат среќа во тие моменти пред нив да се појави виножито.

Викториини водопади

Дали сте љубители на водопади, на убавата глетка која тие ја нудат или пак на симфонијата од природни звуци отсвирени од падот на водата? Можеби сте екстремен спортист кој ја обожава природата?
Датум: 30 јун 2012
, Автор:

Новите 7 светски чуда на природата

Запознајте се со новите природни убавини во светот, кои со право го носат епитетот светски чуда.
Датум: 16 мај 2012
, Автор:

Прекрасниот национален парк Плитвички Езера во Хрватска

Доколку некогаш одлучите да ја посетите Хрватска, одделете еден ден за ова прекрасно место каде што ќе искусите нешто сосема различно и барем накратко ќе се одморите од напорниот „градски“ живот.

Идеи за еднодневна екскурзија за 1 Мај

Организирајте незаборавна еднодневна екскурзија за вас и вашите најблиски на некое место во Македонија каде што не сте биле никогаш досега.

Легендата за создавањето на неверојатните водопади Игуасу

Игуасу во превод значи голема вода. Со само еден поглед на нив, ќе сфатите дека нивното име не е преувеличување.

Рајско уживање во „базенот на ѓаволот“

Ѓаволски добро пливање и рајски поглед, ви нуди бесконечниот природен базен на работ од Викториините водопади. Во периодот кога реката е со најнизок водостој, тој е мета на илјадници туристи.
Датум: 18 фев 2012
, Автор:
12