Неверојатни слики со водени бои што ја доловуваат убавината на спомениците ширум светот

Од нежните бои на Билбао, до силниот контраст во Њујорк, доловена е атмосферата на секое место.

18-годишна самоука артистка црта неверојатни уметнички дела

Ништо не е невозможно за оние кои вистински се посветени на нивниот сон и имаат неверојатно голема страст за своите интереси.
Датум: 21 мар 2016

Освежете го изгледот на платнените патики со помош на водени боички

Бидете уникатни и дочекајте ја пролетта во весели бои!

Направете сами: Водени боички за цртање на тротоар

Вашите деца ќе го обожаваат од почеток до крај овој забавен и едноставен туторијал за водени боички.

Колоритни чоколади кои изгледаат како да се направени од стопени мрсни боички

Оние што велат дека храната е еден вид уметност, дефинитивно не грешат.

Колоритни течни мозаици

Швајцарскиот фотограф Фабијан Ефнер сака да експериментира со науката за да ги креира овие слики. Тој користи ферофлуид, кој силно се магнетизира и во комбинација со водени бои ги создава мозаициве.