внука | Кафе пауза

Посебен вид љубов: 5 знаци дека имате добар однос со вашата внука

Врската помеѓу тетката и внуката е навистина посебна.

15 слатки илустрации кои ја покажуваат незаменливата љубов помеѓу бабите и внуките

Секогаш кога ќе ја видиме нашата најмила баба, прво што ни доаѓа е да ѝ подариме топла прегратка!

80-годишна бабичка доживува неверојатна трансформација благодарение на шминкерските вештини на нејзината внука

Доказ дека годините се само бројка, но и за посебната врска што постои помеѓу бабата и внуката.

Како една луда бабичка го прославила 103-от роденден?

Ивилин Котман наполнила 103 години оваа година и решила да го прослави нејзиниот роденден на еден интересен начин: да појде на коцкање во казино, да се нагости во бифе кое ја нуди услугата „изеди колку што можеш“ и да си стави тетоважа!

Рајски соништа

Најголемото наследство кое една баба може да ѝ го остави на својата внука не е ни накитот ни парите, туку приказните за добра ноќ. Ништо не е вечно на овој свет, освен луѓето кои заслужиле да не бидат заборавени.
Датум: 26 мај 2013
, Автор:

72-годишен дедо стана супер моделка за женска облека

„Зошто да не е прифатливо некој како мене да носи женска облека? Тоа што сум модел за продавницата ѝ помага на мојата внука, а јас немам што да изгубам“ - објаснува дедото.

Запознајте ја главната ѕвезда на модното шоу во Њујорк

Внуката на познатиот дизајнер Александар Ванг е малечката модна икона кон која се свртеа објективите.
Датум: 27 сеп 2012
, Автор: