Идеи за празнично украсување на влезот кои ќе сакате да ги копирате

Време е за некоја добра музика, топла чаша какао или пак чаша црвено вино и уживање во украсувањето заедно со семејството или пријателите.

Есенско и магично: 5 идеи за украсување на влезот

Нема ништо поубаво како украсен влез кој ќе направи да ја почуствувате есента во вашиот дом.

Фенг шуи: Правила за уредување на влезот во домот

Главниот влез во вашиот дом е место каде се создаваат првите впечатоци.

Влезната врата ќе го истакне домот: Украсете ја со цвеќиња или со растенија

Убавите влезни врати изгледаат мистериозно и сигурно ве интересира што се крие зад нив. Еве како можете со помош на влезната врата да го посакате најтоплото добредојде во вашиот дом.

Во кој од овие влезови најмногу се плашите да влезете? Вашиот одговор открива многу повеќе отколку што очекувате!

Дали вашите стравови се наоѓаат само во вашата глава и не ви дозволуваат целосно да се изразите? Проверете која е вашата кочница во животот!