5 правила за депилација кои гарантираат совршена бикини зона

Ако сте ја занемариле во текот на зимскиот период, особено е важно да обрнете повеќе внимание сега, и тоа не само на самата депилацијата, туку и на она што го правите или не го правите помеѓу два третмани.
Датум: 23 јун 2014
, Автор:

Правила за бричење на нозете кои секоја жена мора да ги знае

Иако бричењето на око изгледа едноставно, сепак, за да избегнете иритација, создавање на ранички, како и да ги отстраните влакната на најоптималниот начин, треба да ги почитувате следниве правила.
Датум: 02 јун 2014
, Автор:

Ослободете се од несаканите влакна без депилација, еднаш за секогаш

Мака ви е од болното отстранување на несаканите влакна? Имаме едноставно решение, а состојките веројатно веќе ги имате дома.
Датум: 14 мај 2014
, Автор:

Топ 3 интимни фризури кои ги возбудуваат машките

Секоја жена си ја средува интимната зона на различен начин. Сепак, постојат 3 стилови кои особено се возбудливи за мажите.
Датум: 20 мар 2014
, Автор:

5 необични работи кои укажуваат на висока интелигенција

Научниците подолго време се обидуваат да пронајдат врска помеѓу интелигенцијата и одредени човечки карактеристики...
Датум: 11 фев 2014
, Автор:

5 бесмислени заблуди за мажите

Многупати слушаме како некои работи се поврзуваат со мажите, кои всушност немаат врска со реалноста. Вистината ќе ви помогне да му пристапувате на спротивниот пол со поотворен ум.
Датум: 27 ное 2013
, Автор:

Трикови за побрз раст на вашите веѓи

Ви предложуваме неколку природни начини со кои ќе го поттикнете растот на вашите веѓи.

4 правила за чување брада… доколку сакате повторно да бакнете девојка

Повеќе од половина жени не сакаат да бакнуваат мажи со брада.
Датум: 26 авг 2013
, Автор:

Ефективни домашни третмани за намалување на растот на несаканите влакна

Секој од овие третмани е ефективен доколку се применува редовно.
Датум: 09 авг 2013
, Автор:

Брада која жените ја сакаат

Според најновото истражување кое го спровело списанието „Evolution and Human Behavior“, за жените најпривлечни се мажите кои имаат брада од 10 дена.

Најчестите причини за пад на самодовербата кај мажите

Би помислиле дека само жените имаат проблем со самодовербата? Вистината е дека жените повеќе се жалат, но не значи дека мажите немаат никакви несигурности.
Датум: 07 мар 2013
, Автор:

Неверојатно интересни факти за косата кои не сте ги знаеле

На еден просечен скалп има околу 100.000 влакна. Црвенокосите луѓе имаат околу 80.000 влакна, бринетите и црнокосите околу 100.000, а русокосите имаат најмногу влакна, односно 120.000.