Ослободете се од вошките на едноставен и природен начин

Без разлика на нивото на лична хигиена, тие може да се појават кај секого, затоа не треба да се бара виновникот, туку да се работи на решавање на проблемот.
Датум: 29 мај 2015
, Автор:

Девојки многу се грижите, момците воопшто не ги забележуваат овие нешта за време на сексот

Дали за време на сексуалниот однос низ главата мисли ви поминуваат за тоа како изгледате во тој момент во неговите очи кои ве спречуваат целосно да уживате во чинот?

9 трикови кои ја намалуваат болката за време на депилација

Со цел да си олесните за време на депилацијата, погледнете ги следниве 9 едноставни трикови кои значајно ја ублажуваат болката...

Отстранување на срамните влакненца: Сè што треба да знаете за депилацијата, бричењето и ласерот

Отстранувањето на влакненцата во интимната област е дел од одржувањето лична хигиена, па токму затоа е потребно да го одберете оној метод кој вам најмногу ќе ви одговара.

7 чудни места на кои на секоја девојка ѝ растат влакна (Престанете да паничите!)

И дамите можат да бидат влакнести, некои повеќе, некои помалку, па ако мислите дека сте единствени кои имаат по некое диво влакно на вратот – дефинитивно не сте.
Датум: 19 дек 2014
, Автор:

Најчести митови за убавината и разубавувањето

Ги издвојуваме најчестите невистини кои некои од нас дури ги имаат прифатено како „светото писмо“.

Древен руски рецепт: Третман со кој влакната од лицето и телото сосема ќе исчезнат

Секоја жена која се грижи за својот изглед знае колку време и пари се потребни за редовна депилација и бричење, а особено здодевни за средување се влакната на лицето.
Датум: 22 ное 2014
, Автор:

Домашен шампон против опаѓање на косата

Добра вест е што против прекумерното опаѓање на косата можете да се изборите сами и тоа по природен пат. Направете домашен шампон базиран на еден куп лековити билки, кој лесно можете да го подготвите дома.
Датум: 23 сеп 2014
, Автор:

Како да се ослободите од испуканите врвови, еднаш засекогаш?

Секој пат кога ќе отидете на фризер, вашата фризерка ги отстранува испуканите врвови, и тоа повторно ве враќа на истата должина од претходно, па сонот за долги прамени кои паѓаат на вашиот грб и гради одново станува далечен.
Датум: 17 сеп 2014
, Автор:

Отстранете ги поткожните влакна во 3 чекори

Подраснувањето на влакната е секојдневен проблем со кој се борат повеќето жени. Заради нив може да се појават тврди, црвени и болни мозолчиња, но овој проблем можете да го решите само со придржување до овие 3 чекори.
Датум: 04 авг 2014
, Автор:

Нов тренд за одржување на долгата коса: Палење на врвовите со свеќа

Палењето на косата ги уништува распуканите и мртви врвови, при што не се крати од нејзината должина – вака тврдат фризерите кои ја применуваат оваа техника.
Датум: 24 јун 2014
, Автор: