владеење | Кафе пауза

Како ќе ни влијае сезоната на знакот Овен од 20 март до 20 април?

Добро искористете го овој период и бидете херој на вашиот живот!

Од денес почнува владеењето на знакот Стрелец: Што нè очекува во следниот период?

Сезоната на знакот Стрелец започнува од денес и ќе трае сè до 21 декември!

Што носи владеењето на Бикот: Кои хороскопски знаци ќе треба да работат напорно, а на кои ќе им биде лесно?

Бикот е уште еден хороскопски знак што ги симболизира растот и развојот, а неговото владеење започнува вечерта на 19 април и ќе трае до 20 мај.

Што ќе ни донесе владеењето на Вагата до 23 октомври?

Владеењето на Вагата ќе започне на 22 септември. Пред вас се многу предизвикувачки транзити, па подгответе се за вртоглаво патување низ светот на промените.

Овие 3 хороскопски знаци треба да бидат претпазливи за време на владеењето на Водолијата

Владеењето на Водолијата ќе трае до 19 февруари, а предизвиците што ги подготви овој воздушен знак ќе бидат особено тешки за припадниците на одредени хороскопски знаци.

3 хороскопски знаци коишто ги очекува најголема среќа за време на владеењето на Девицата

Сезоната на Девиците е период на зголемување на работната етика, напорна работа и практични активности.

4-те хороскопски знаци кои би можеле да владеат со светот

Луѓето со овие четири хороскопски знаци лесно ја заземаат положбата на лидер и без проблем би можеле да владеат со светот.

Која планета владее со вас според вашиот хороскопскиот знак?

Значењето на секоја планета се менувало со текот на времето. Корењата на овие значења потекнуваат од вавилонската, римската и грчката митологија.

Девојки, следете ги овие правила и ќе владеете со светот!

За да владеете со светот, најпрво треба да бидете свој газда, фигуративно. Тогаш имате самодоверба, свој став и не ви е грижа што другите мислат за вас или пак за она што го правите. Звучи добро, нели?

Најмоќните жени-владетелки низ историјата

Сите знаеме дека светот се врти околу жената, но низ историјата постоеле жени кои буквално владееле со светот или барем со поголем дел од него. Тоа се жени кои остро се спротивставиле на обезвреднувањето...
Датум: 30 јан 2012
, Автор: