вишни | Кафе пауза

Рецепт за баклава со вишни

Оваа сочна и освежителна баклава ќе ве освои за многу кратко време.

Идеални колачиња за Денот на вљубените: Бакнежи од вишни

Најдобар, но исто така и највкусен начин да ја изненадите вашата сакана личност за Денот на вљубените е да ги направите овие вкусни бакнежи со многу љубов.

Вкусен и освежувачки десерт: Пита со вишни

Израдувајте ги вашите најблиски со овој вкусен летен десерт!

Домашен ликер од вишни: Лесен за подготовка и измислен за летото

Започна сезоната на вишните, а ова неверојатно овошје со кисело-сладок вкус може да се користи за подготовка на слатки, компот, сирупи, но и на вкусен ликер.

„Лажна“ Шварцвалд торта за која не треба печење!

Поедноставен начин да ја подготвите популарната Шварцвалд торта кој не бара ниту печење!

Чоколаден колач со вишни

Благо кое сите ќе го обожаваат...

Чоколадни срца

Кој би можел да им одолее на вкусни чоколадни срца со џем од вишни?