Направете перфектни кадрици на вашата коса без употреба на никаков уред!

Методите за виткање без помош на уреди не се ништо ново, но сепак наоѓањето на оној метод што дава кадрици како од фризерски салон е доста голем предизвик.

Неколку правила за користење фигаро

Со овие неколку правила ќе ги добиете посакуваните локни.

За совршени локни без многу труд: Нова техника за виткање на косата со преса

Оживејте ја и дајте ѝ волумен на досадната и права коса со новата „S“ техника за виткање!

6 начини да ја навиткате косата без извор на топлина

Конечно можете да им кажете збогум на пресите за коса!

12 маки со кои се соочуваат девојките кои имаат права коса

Правата коса е благослов, но и проклетство...

5 трикови на модните уредници кои веднаш ќе ги научите со помош на овие гиф фотографии

Елегантни, брзи и лесни. Плус, сѐ е лесно да се научи со помош на гиф фотографии...

Неодоливи локни: Најдобри совети за виткање на косата со фигаро или преса

Потребно е многу време за да се научи уметноста за виткање на косата, а многубројни фактори влијаат на крајниот резултат: времето, кои препарати за стилизирање и за заштита од топлина ги користите...

Креативни начини да ги завиткате новогодишните подароци

Ви предложуваме 8 креативни идеи како да ги завиткате новогодишните подароци за вашите најблиски.