витамин Ц | Кафе пауза

Кои видови овошје и зеленчук содржат повеќе витамин Ц од портокалот?

Не заборавајте да го снабдите организмот со сите неопходни витамини и минерали во зима!

Како антиоксидансите да станат дел од вашата рутина за нега на кожата?

Споделуваме со вас кои антиоксиданси благотворно влијаат врз кожата и на кој начин можете да ги вметнете во секојдневната нега и грижа на вашата кожа.

Најдобриот дел од портокалот: Направете прав од кората што содржи два пати повеќе витамин Ц

Една лажица од овој прав содржи дупло повеќе витамин Ц отколку самото „месо“ на плодот.

Ослободете се од овие штетни навики ако сакате да имате поцврсти гради

Постојат голем број причини поради кои со текот на годините, женските гради ја губат својата цврстина.

Неколку причини зошто треба да јадете повеќе компири

Иако на малкумина им е познато ова, јадењето компири нема автоматски да ве направи подебели.

5 предупредувачки знаци дека на вашето тело му недостасува витамин Ц

Недостатокот на витамин Ц во телото може да предизвика несакани здравствени проблеми.

Уживајте во јагодите: 9 причини зошто ова овошје е одлично за вашето здравје

Нив можеме да ги најдеме само пролетно време, па токму затоа погледнете зошто би требало максимално да ги искористите оваа сезона...

Костени – слатко и здраво есенско задоволство

На 30 грама костени има само еден грам масти и помалку од 70 калории. Тоа е доволно добра причина за дефинитивно да го вклучите во исхраната оваа есен.

Како да останете здрави кога времето е ладно?

Додека температурите се ниски и најмалите работи влијаат врз нашето здравје. Еве како да останете здрави кога времето е ладно.
Датум: 04 дек 2012
, Автор:

10 најбогати извори на витамин Ц

За витаминот Ц се смета дека е важен сојузник ако се обидувате да ја победите настинката или некоја друга болест, но можете паметно да го искористите и како дел од вашата диета.
Датум: 04 мар 2012
, Автор: