Виталиа | Кафе пауза

Junk Free, Guilt free мисијата продолжува

Чисто „Clean – junk free“ јадење претставува начин на исхрана кој што ја потенцира консумацијата на сирова храна, во нејзината најмалку обработена состојба.
Датум: 12 дек 2019
, Автор:

Персонализирана исхрана: Здравје, по ваша мерка!

Личниот план за исхрана развиен од Виталиа може да ви помогне да се вратите на вистинскиот пат и конечно да ги постигнете резултатите што ги посакувате.
Датум: 20 сеп 2019
, Автор:

Тренирате гладни? Тоа не е најдобра идеја!

Пред тренинг треба да земете хранлив оброк, кој нема да го оптоварува стомакот, а вашите мускули ќе ја имаат потребната „енергија“ за трошење. Економски спакуваните Виталиа Мусли со сирови семиња и плодови се вистинска увертира за успешен тренинг.
Датум: 07 јун 2019
, Автор:

Иновативен производ на Виталиа го освојува кинескиот пазар

Најновата колагенска линија на Виталиа е избрана меѓу неколкуте најиновативни производи во конкуренција со продукти од целиот свет кои ќе се претстават на меѓународниот саем SIAL во Шангај, Кина.
Датум: 26 апр 2019
, Автор:

Виталиа слави четвртина век од своето постоење

Веќе 25 години, создаваме здрава иднина заедно!
Датум: 04 дек 2018
, Автор:

Нутригенетика – најновиот тренд во нутриционизмот – сега и кај нас, како резултат на соработката меѓу Виталиа и Жан Митрев клиник

Кога два тима докажани во својата област ќе се спојат, неминовно се создава нешто ново, вредно и корисно.
Датум: 12 мар 2018
, Автор:

ПМС или зошто не можеш да престанеш да јадеш?

Погледнуваш во календарот (додека грицкаш кекси) и јасно ти е. Пак ПМС!
Датум: 12 јан 2018
, Автор:

Принцот Алберт од Монако ќе јаде мусли Виталиа

Покрај многубројните држави во кои извезува македонската производна компанија Виталиа од декември 2017 година започна со извоз и во кнежевството Монако.
Датум: 05 дек 2017
, Автор:

Роденденски подарок од Виталиа за децата од домот 11 Октомври

Овој пат компанијата приреди забавно и едукативно предавање на кое дечињата уживаа во забавата, се едуцираа на тема здрава исхрана, здрави навики и секако ја дегустираа целата палета производи на Виталиа.
Датум: 11 ное 2013
, Автор: