високи | Кафе пауза

14 непријатни ситуации со кои се соочуваат само оние што се премногу високи

Погледнете со какви незгодни ситуации се соочуваат овие личности во нивното секојдневие.

Неколку парчиња облека кои високите жени не би требало да ги носат

Високите жени изгледаат прекрасно и во многу ситуации ниските девојки може да им завидуваат.

Зошто високите момци се супер во кревет?

Ова се причините поради кои треба да им дадете шанса, без разлика на колку сантиметри треба да се поткачите за да им се доближите.
Датум: 17 мај 2015
, Автор:

Момци, внимание! Во овие земји живеат најубавите жени во светот!

Можеби ви треба добра причина за да одлучите која да биде вашата следна дестинација за патување или пак размислувате да се преселите во друга земја...
Датум: 29 јан 2015
, Автор:

Зошто високите потпетици се вистинскиот избор за вас?

Можеби одењето на балетанки или во патики е побезболно, но еве неколку причини зошто сепак треба да се одлучите за високи потпетици.

Тренди неонски патики од „Гучи“

Доколку ви се допаѓа трендот на носење неонски бои ова лето, тогаш со сигурност ќе се израдувате на овој модел на патики од познатиот дизајнерски бренд „Гучи“.

Предностите и недостатоците на високите луѓе

Високите луѓе имаат предности и недостатоци кои произлегуваат од нивната висина. Овој комичен стрип илустрира неколку ситуации во кои тие често се наоѓаат.
Датум: 29 јун 2013
, Автор:

Maгичните облакодери кои ги красат најубавите градови во светот

Од Америка, Кина, Канада па сè до Австралија, следуваат најмагичните облакодери во светот...

Ве „убиваат“ ли стапалата од одење на високи штикли?

Бидејќи повеќето од вас не планираат да се откажат од ова болно задоволство, ве советуваме како да се справите...