виски | Кафе пауза

Зошто е здраво понекогаш да пиете алкохол?

Сите ги знаеме причините поради кои треба да го избегнуваме алкохолот.

Ирско кафе какво што не сте пробале досега

И никогаш повеќе нема да го заборавите...

7 причини зошто луѓето што пијат виски се пријатно друштво

Првото виски било дестилирано во 15-от век во Шкотска, а потоа набрзо се распространило ширум светот и денес е пијалак во кој уживаат многу луѓе.
Датум: 25 фев 2016

Леден ирски кафе коктел

Ледено задоволство кое ќе ви ја стопли душата

Пудинг од ирско кафе

Време е за малку ирски амбиент. Доколку го сакате вашето кафе со алкохол, ова е совршена опција за вас.
Датум: 18 окт 2013
, Автор:

Би пиеле ли алкохол од вакви шишиња?

Шишиња кои ќе ве натераат да ги купите без да ви е гајле каква течност има во нив.

10-те најважни правила за пијанење

Пиеме за да се развеселиме. Пиеме од тага. Пиеме и за да „утепаме“ време. Но, од која причина и да пиеме, мора да ги знаеме 10-те правила за пијанење.
Датум: 11 јан 2013
, Автор:

Ирско Мартини

Енергичен коктел направен од Бејлис, виски и кафе...
Датум: 04 јан 2013

Алкохолот под микроскоп

Кога ќе го ставите под микроскоп, алкохолниот пијалак кој најчесто е во вашата чаша изгледа многу пошарено од она што се гледа со голо око, а тоа најдобро го потврдуваат овие фотографии.
12