висина | Кафе пауза - Part 2

Која е идеалната висина на потпетици за вас?

Потпетиците се пекол низ кој жените не сакаат да минуваат, но не ни мораат ако знаат која висина е идеална за нив.

Совети за ниски девојки: Како да додадете некој сантим?

Ниски девојки и жени газат и по црвениот тепих. Сепак, без разлика на својата висина, тие успеваат да им парираат на многу повисоките холивудски колешки. Еве ги нивните тајни.
Датум: 20 мај 2014
, Автор:

Жените со облини имаат повозбудлив сексуален живот од слабите

Анкетите детално навлегувале во сексуалниот живот на дамите и биле потполно анонимни. Единствени јавни податоци биле тежината и висината.

Како да излегувате со повисока девојка?

Ви се допаѓа девојка која е неколку сантиметри повисока од вас? Па што! Еве неколку совети кои ќе ви помогнат да нема непријатни ситуации и нервози од двете страни.
Датум: 09 јул 2013
, Автор:

Најлудите тобогани низ светот

Обожавате водени паркови и сте во потрага по највозбудливите тобогани низ светот?

Интересни и неоспорни факти кои ќе ве заинтересираат

Сè што нè опкружува во нашата околина е приказна за себе. Ова се неколку факти кои се помалку познати, а кои со сигурност ќе ве заинтересираат.

Најчестите причини за пад на самодовербата кај мажите

Би помислиле дека само жените имаат проблем со самодовербата? Вистината е дека жените повеќе се жалат, но не значи дека мажите немаат никакви несигурности.
Датум: 07 мар 2013
, Автор:

Храбра Русинка

Оваа храбра Русинка е најверојатно зависник од адреналин, бидејќи на ваков подвиг, ретко кој е подготвен...

За што најмногу лажат мажите и жените?

Жените коишто во минатото имале поголем број партнери со кои имале сексуални односи, на својот сегашен партнер никогаш нема да му ја признаат точната бројка...
12