Винчини | Кафе пауза

Слатки задоволства без кои не можете да си го замислите патувањето

Македонскиот производител Макпрогрес со нивната линија на слатки задоволства Винчини, имаат широк асортиман на вкусни занимации кои ќе ви ги направат патувањата забавни и многу едноставни.
Датум: 09 јул 2019
, Автор:

Винчини со Алми со поддршка за нов дом на жирафите во Зоолошката Градина

Винчини со својот подбренд Алми кој е омилен меѓу најмалите, започна акција за изградба на нов дом за жирафите во Зоолошката Градина во Скопје
Датум: 29 мар 2019
, Автор:

Винчини постави природни елки во Капитол Мол. Повелете заедно да ги украсиме!

За претстојниот празничен период, Винчини постави декоративни природни елки во Капитол Мол кои го разубавија просторот, а воедно ќе служат и како природни прочистувачи на амбиенталниот воздух во молот.
Датум: 04 дек 2017
, Автор:

Слатки ужини за сладок почеток на учебната година: Подарувањето слатки на учениците стана неформален и широко прифатен обичај

Првиот училиштен ден е многу голем и важен настан за децата и нивните родители. Малите првачиња седнуваат во школските клупи и го почнуваат процесот на научно и креативно зреење.
Датум: 04 сеп 2017
, Автор:

Неколку работи што ни го прават летувањето позабавно и релаксирано

Спакував бисквити, мафини и тортички од оние на Винчини, затоа што децата ги обожаваат, а се практично спакувани и не е нешто што ќе се стопи првиот саат на плажа.
Датум: 03 авг 2017
, Автор:

Магијата на подарувањето започна

Винчини направи селекција од најдобрите слатки и ги спакува во новогодишни пакетчиња за најмалите...
Датум: 15 дек 2016
, Автор:

Омилениот десерт во школските ранчиња на децата

Полни со млечен крем и прелиени со чоколадо, Алми е омилениот десерт во школските ранчиња на децата.
Датум: 26 сеп 2016
, Автор:

Неодоливо слатко задоволство – мафини со вкус на вишна или чоколадо?!

Дали ви се случило да вкусите најсладок, мекан чоколаден мафин и да се запрашете: „Добро, кој го произвел ова?!“ Ви проаѓа мисла: „Не е важно, рацете да му се позлатат“.
Датум: 02 сеп 2016
, Автор:

Штрудли Винчини – десерт за целото семејство

Надополнете го вкусот на утринското кафе со ова вкусно задоволство и започнете го денот во добро расположение!
Датум: 18 јул 2016
, Автор: